ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Portál redakce stránek Ústecké Tramvaje a Ústecká Městská Doprava
WWW.USTECKETRAMVAJE.COM
Zlín

Mobiliář, aneb několik zajímavosti z běžného života cestujícího (únor 2005).

Unikátní informační systém lze nalézt na všech dopravních uzlech MHD. Cestující má tak možnost pohodlným způsobem zjistit, kdy a které linky zde odjíždějí. Odpadají tak dohady typu zdali je dnes ten pravý den, kdy spoj linky 4 jede v 12:01.  Informace o datu a času je samozřejmostí. V Otrokovicích je tento panel v oranžovém provedení.
 
Město Zlín nedávno pořídilo nové vozy typu Škoda 24 Tr, které jsou vybaveny dieselovými agregáty pro jízdu bez vrchního vedení. K automatickému nasazení sběračů může dojít pouze za asistence těchto "korýtek", které mj. najdeme již jen v Hradci Králové a Plzni. Tyto jsou umístěny před sídlem dopravní společnosti ve Zlíně.
 
Automaty na výdej jízdenek jsou rozmístěny rovnoměrně po celém městě. Není proto problém zakoupit jízdenku a odkudkoliv se pohodlně nechat odvést do cílové stanice. Odpadají tak tzv. nucení černí pasažéři, kteří (tak jako je tomu kupříkladu v Ústí nad Labem) nemohou zakoupit jízdní doklad v předprodeji a vystavují se tak riziku sankce. Na snímku standardní automat na výdej jízdenek v Otrokovicích.
 
Jízdní řády jsou přehledné, odpovídající běžnému provozu MHD. Za zmínku stojí obrázek umístěný vlevo nahoře, který naznačuje o jakou trakci se na dané lince jedná.
 
Foto: Petr Ježek
© 2005 Ústecké tramvaje. Šíření a kopírování zde uvedených materiálů pouze se souhlasem autora!
::Úvod ::Redakce ::Kontakt