ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Občanské sdružení, IČO: 270 12 344, WWW.CNDS.CZ
Děčín - archiv příspěvků

Archiv - rok 2007

I děčínský DP pomáhal při přepravě sportovců na III. "dětské" olympiádě
(5.7.2007, Honza Johanovský)
V červnu se v krajském městě Ústí nad Labem uskutečnila velká sportovní akce - III. hry Olympiády dětí a mládeže. Úkolem organizátorů bylo také zajistit svoz účastníku her a ten byl zajištěn nejen ústeckými vozidly. Vypomáhal i děčínský vůz e.č. 126 "MB Intouro". Fotka vypůjčena ze stránky věnující se této akci - [přejít na stránku o Olympiádě]
Prázdniny
(2.7.2007, Honza Johanovský)
Pozor ! S letními prázdninami vstupují v platnost i prázdninové JŘ. Do konce srpna budou jezdit všechny autobusové spoje podle časů, které jsou vytištěny ve sloupci "Prázdniny". Spoje jedoucí v sobotu, neděli a o státních svátcích jedou stejně, jako před letním volnem.
Do Českého Švýcarska bez auta !
(15.6.2007, Honza johanovský)
Do října se budete moci do Českého Švýcarska svést autobusovým spojem, který provozují DPmDas a České Švýcarsko a zanechat tak auto doma a pomoci zanedbané přírodě ! Na poj bude nasazen nízkopodlažní Citelis Line ev.č. 196, který bude označen samolepkou. Na trase je každou sobotu a neděli a o svátcíche. Skvělé je to, že navazuje na spoje na Mezní Louce, na motorový vlak v Krásné Lípě od Rumburka a ještě na odjíždějící turistický vlak do Mikulášovic - že by dobrý pokus o malý IDS ? Výborně.
Redakční info: Redakce děčínské sekce
(13.06.2007 aktualizace: 14.6.2007, tým ČNDS)
S platností od 13.06.2007 bude redaktorem Děčínské sekce Honza Johanovský. V nejbližší době se bude snažit oživit děčínskou sekci. V nejbližší době se chystá rekonstrukce stránek, obnovení aktuálnosti a dokončení stránek této sekce. Více práce dá obnova fotogalerie Vozového parku.

Archiv - rok 2006

Nové autobusy v Děčíně
(24.01.2006 , Petr Šašek)
V Děčíně se konečně objevila trojice nových autobusů Citelis Line, které jsou zatím deponovány na odstavné ploše DP, obdržely e.č. 193 - 195. Foto přineseme ve večerních hodinách.

Archiv - rok 2005

Linka 55 - doplnění
(07.09.2005 , Petr Šašek)
Linka je vedena ze zastávky Myslbekova dále ulicí Anenská, Riegerova, Purkyňova a U Nemocnice. Dále autobus vjíždí do areálu nemocnice kde má zastávku u vrátnice. Zpětse vrací stejnou cestou, jen za podjezdem pod železniční tratí pokračuje ulicí Boženy Němcové a Březinovou ulicí, kterou se dostane ke kruhovému objezdu na Náměstí Svobody. Druhou točnu tvoří kruhový objezd u Masarykova náměstí.
Výluka na trati číslo 081
(28.08.2005 , Jan Maxa)
Počínaje 9:30 hodinou čtvrtečního dne 25. srpna 2005, započala na trati 081 v úseku Děčín, hlavní nádraží - Benešov nad Ploučnicí výluka všech vlakových spojů. REPORTÁŽ ZDE..
Nová linka 55
(11.8.2005 , Petr Šašek)
Od 15. srpna bude uvedena do provozu nová linka s číslem 55, která bude spojovat Děčín, Myslbekova ulice s areálem nemocnice (u stánku s občerstvením). Celkově bude v provozu 22 obousměrných spojů. Nejzajímavější je ale nasazení malokapacitního autobusu Mercedes Sprinter e.č. 701.
Nová služba - rozšíření provozu cyklobusu
(01.08.2005 , Petr Šašek)
Od dnešního dne je zavedena přeprava kol na lince číslo 434 Autobusové nádraží - Mezná. Přeprava je možná pouze v pracovních dnech ve spojích s odjezdy z Děčína v 9.40 a 12:45. Přeprava kol je na této lince bezplatná. Jedná se o zkušební provoz, aby DP zjistil, zda na této lince bude zájem o přepravu kol. Kola se nakládají pouze ve stanicích Děčín, autobusové nádraží a vykládají v zastávce Mezní louka, hotel.
Nové autobusy pro Děčín
(26.7.2005 , Petr Šašek)
Na serveru busportal.cz byla zveřejněna informace, že výběrové řízení na nové nízkopodlažní autobusy vyhrála společnost Karosa s dodávkou vozů Citelis line ve dvoudveřovém provedení. Prozatím, je to jediná informace o nových autobusech. V případě dalších podrobností budeme čtenáře informovat.
Dopravní dmy
(25.6.2005, Děčínský deník)
Děčín - V rámci oslav padesátého pátého výročí založení Dopravního podniku města Děčína se ve dnech druhého a třetího července uskuteční také Dny dopravní techniky. A to jak v prostorách areálu slavící firmy, tak i na dalších místech. "Autobusy a trolejbusy budou k vidění v sídle dopravního podniku, lokomotivy a starobylé vlakové vozy v lokodepu a na děčínský zámek se mohou zase vypravit milovníci letitých aut včetně některých historických vojenských vozidel," přiblížil nabídku Vlastimil Pažourek ze sdružení Iniciativa pro děčínský zámek, které s dalšími partnery dny dopravní techniky uspořádá. Jejich součástí budou i některé doprovodné akce. Například v areálu děčínského zámku se uskuteční i přednáška archiváře Jana Němce o historii motocyklů Böhmerland, s jejichž výrobou je spojena Krásná Lípa a další místa na Šluknovsku. (pes)
Pozvánka na výročí 55. let od založení Dopravního podniku Děčín
(17.6.2005, DPmD, a.s.)
Všem zájemcům o tuto akci doporučuji zhlédnout stránky dopravce DPmD"U příležitosti 55. výročí založení dopravního podniku Vás zveme na dny otevřených dveří ve dnech 2.7.- 3.7.2005 vždy od 9,00 do 16,00 hod v areálu společnosti na Dělnické ul. v Děčíně IV . Slavnosti započnou dne 1.7.2005 zvací jízdou městem v odpoledních hodinách kolem 15,30 hod. Ve dnech 2.7. a 3.7.2005 návštěvníci budou mít možnost si prohlédnot areál dopravního podniku včetně opravárenského zázemí. Zároveň budou organizovány vyhlídkové jízdy historickými autobusy po obou částech města dále do lokalit v okolí Děčína do Benešova n/Pl, Hřenska, Jetřichovic, Arnoltic, Jílového, Tisé a podobně. Autobusy budou vypraveny z areálu dopravního podniku se zastávkou Hl.nádraží (u Grandu), kde bude umístěn zvláštní označník s orientačním jízdním řádem pro tyto spoje. Přeprava na těchto vyhlídkových jízdách bude bezplatná."
Náhrada za zrušené vlakové spojení
(13.6.2005, DPmD, a.s.)
Od 13.6.2005 je zaveden na lince 510045 nový spoj s odjezdem z Děčína, autobusového nádraží ve 22.30 hod. na místo zrušeného vlaku do Benešova nad Ploučnicí. Zpět z Benešova do Děčína se spoj vrací ve 23.00 hod.
Spojení autobusy do Českého Švýcarska
(10.6.2005 , Severočeské noviny)
Děčín - Na nepřístupná místa Českého Švýcarska sveze zdarma turisty o prázdninách autobus. Mimořádné linky z Děčína přes Hřensko a Jetřichovice do Krásné Lípy zavádí děčínský dopravní podnik ve spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko. Chceme přiblížit zájemcům méně dostupná místa krajiny, kam běžné linky nejezdí, řekla včera Dana Štefáčková ze společnosti. Linky jsou určeny českým i zahraničním turistům. Zdarma v červenci cestující sveze dopravní podnik kvůli oslavám 55. výročí své činnosti. Lidé se mohou podívat do končin nejkrásnější části Labských pískovců. Autobusy totiž zajedou do míst, kam běžné spoje nejezdí, dodala Dana Štefáčková. (afi)
Nové autobusy v Děčíně
(7.6.2005 , Petr Šašek)
Do Děčína minulý týden dorazil již čtvrtý vůz Mercedes Citaro L. Autobus ještě není vypravován na linky, ale zatím ho dovybavují a představení veřejnosti je naplánováno v rámci oslav,které budou na začátku prázdnin. Nyní ještě zbývá dodat dva vozy, které ale budou dle dohodnutých podmínek dodány až příští rok. Dále DP počítá ještě s nákupem dalších tří nízkopodlažních autobusů běžné délky, dodávka je naplánována na listopad letošního roku. Autobusy budou zařazeny na běžné linky MHD, tak i na meziměstské linky.
Nová linka 434
(3.5.2005 , Petr Šašek)
Od 1. května je v provozu nová linka 434 Děčín - Hřensko - Mezní Louka - Mezná v režii DPmD, a.s., který tuto linku provozuje místo společnosti FOBUS, která odstoupila od licence, kvůli legislativě EU. Redakci se zatím nepodařilo ověřit zdali nová řada číslování linkového vedení 4xx je v rámci nově vznikajícího IDS Ústeckého kraje.
Nová mezinárodní linka v děčínském okrese
(2.5.2005 , Petr Šašek)
Od 1. května 2005 je mezi německým Königsteinem a Mezní Loukou (DC) pravidelné autobusové spojení. Jedná se o sezónní přepravu výletníků čtyřmi denními spoji v obou směrech, kterou bude až do konce října zajišťovat německá soukromá firma patrovým autobusem. Cesta mezi cílovými stanicemi trvá téměř hodinu a město Hřensko si od této linky slibuje přísun dalších turistů ze sousedního Saska.Cena je 6 eur. Odjezd z Königsteinu vždy v 9, 11, 14 a 16 hodin. Odjezd z Mezní Louky v 10, 12, 15 a 17 hodin. Linka má celkem jedenadvacet zastávek.
55 let Dopravního podniku města Děčína
(28.4.2005 , Děčínský deník, Petr Ježek)
V maratonu letošních kulatých výročí vzniku DP bude pokračovat i Dopravní podnik města Děčína. Jelikož se zde jedná i o bývalý trolejbusový provoz bude tato akce pro příznivce VHD určitě zajímvavá. Pro dokreslení situace citujeme Děčínský deník z 6. května 2005: "Dopravní podnik města Děčína se připravuje na oslavu svých narozenin. Letos si firma připomíná pětapadesát let založení a sváteční dění organizátoři naplánovali na počátek prázdnin. Uskuteční se od prvního do třetího července. "O programu a akcích, jimiž chceme jubileum připomenout, už máme celkem jasnou představu. Stále se ale ještě některé maličkosti řeší tak, aby účastníci našich oslav měli co nejlepší zážitky," vysvětlil dopravní náměstek podniku Libor Zítka. Sváteční dny budou opět spojené s možností prohlídky zázemí provozovatele městské hromadné dopravy a také s nabídkou projížděk na několika vytipovaných trasách. Na výstavě vozidel nebudou chybět moderní ani starobylé autobusy a výročí připomene i publikace o historii podniku."
ČNDS - Městská a příměstská doprava v Děčíně