ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ

Práce na silnici a trolejích aneb vše co ovlivňuje plynulost dopravy

Seznamujeme vás se vším co výrazně ovlivňuje plynulost dopravy v Teplicích. Stavební činnost, objížďky, rekonstrukce, opravy trolejového vedení - pro to vše je vyčleněna tato rubrika, kde bude danému tématu věnován podrobnější prostor.

Mimo přehledu nových událostí se zde budeme zpětně vracet do již v minulosti realizovaných staveb a výluk.
Letní provoz bez výluky, stavba kruháku v Trnovanech začne na podzim 2008.
(8.6.2008, Jan Maxa)
Letní období tradičně ve znamení velkých výluk se v letošním roce Teplicím vyhne - bohužel. Léta plánované, připomínkované a odkládané stavby kruhových křižovatek v Trnovanech a v Řetenicích ještě stále chystají teplické dopravě krušné chvíle. Připomeňme, že obě křižovatky se nacházejí v místě větvení trolejbusových tratí což však není příčinou oddalování jejich stavby. Tou jsou zejména sítě uložené pod povrchem a jejich existence zpestří život nejen stavebníkům.

Na konci měsíce května bylo konečně vydáno platné stavební povolení na stavbu velké kruhové křizovatky v Trnovanech (její popis najdete v odkazu "Kruhové křižovatky"). Nyní nastává lhůta, během které bude vybrán zhotovitel stavby což v praxi znamená, že po dobu omezeného letního provozu trolejbusových linek od 21.6. do 29.8. 2008 se se stavbou nezačne. Předpokládaný (ne definitivní) termín, zahájení stavbeních prací a s tím související omezení provozu včetně úprav v MHD je stanoven na 30.8. 2008. Stavba samotná zahrnuje kromě klíčové přestavby větvícího se trolejového vedení v místě křižovatky také práce na energetických, datových, plynových a teplovodních vedeních. Poslední jmenované stojí za pozornost, protože práce na teplárenském vedení je omezena obdobím topné sezóny tj. nastane v době kdy se stavba křižovatky pořádně "rozjede".
Pravděpodobně již nenajdete optimistu, který prohlásí, že se stavba stihne dokončit do konce roku 2008 a už vůbec ne do začátku topné sezóny. Staveniště na klíčové komunikaci v Trnovanech budou nejen tepličtí moci sledovat zřejmě až do poloviny roku 2009.
I nadále platí možnost, že se v průběhu tohoto roku k tomu přidá i stavba kruhové křižovatky v Řetenicích
Uzavření ulice U Císařských lázní v roce 2002
(3.3.2008, Jan Maxa)
Několikaletá rekonstrukce Masarykovy ulice v Teplicích, rozložená do jednotlivých etap zasahuje do života obyvatel i návštěvníků města již od roku 2005 až do současnosti. Počátek rekonstrukce však zasahuje ještě dále a to do roku 2002, kdy proběhla v letních měsících rekonstrukce inženýrských sítí a s tím spojené celkové rekonstrukce ulice U Císařských lázní.
Celý článek, fotografie a schéma zde ....
Trolejbusová výluka 2007, Šanov I. - Pražská
(7.2.2008, Jan Maxa)
Potok příčinou téměř půlroční výluky trolejbusů ? I takové události se v Teplicích dějí. Od 2.7. do 17.12.2007 bylo vlivem havarijního stavu klenby potoka nutné zastavit provoz na trati v úseku Pražská - Šanov I., lázně.
Celý článek a fotografie zde ....
Stavby kruhových křižovatek v Teplicích
(7.2.2008, Jan Maxa)
Jsou známy další předběžné termíny realizace staveb dvou kruhových objezdů v Teplicích. Stavby byly v minulosti i několikrát odloženy a současné aktualizované termíny najdete v samostatné sekci o kruhových křižovatkách.
::Úvod::Napište nám::